شنبه ٢ تیر ١٣٩٧
منابع - لینک های مفید
نشریه موبایلی سرآمد
ماهنامه علمی، تخصصصی و آموزشی موبایلی سرآمد با همکاری بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به آدرس http://saramad.co طراحی شده است.

سامانه مدیریت اتحادیه ها و تشکل های صادراتی
اتحادیه ها و تشکل های صادراتی، مجموعه ای از بنگاه های اقتصادی و صنفی همگن می باشند که با مشارکت، همکاری و هم افزایی تلاش و اقدامات حرفه ای، توان کاری و صادراتی مضاعفی را پدید  می آورند. سامانه مدیریت اطلاعات اتحادیه ها و تشکل های تولیدی- صادراتی نیز در راستای مدیریت بهینه آمار و اطلاعات و کمک به توسعه و توانمند سازی آنها توسط سازمان توسعه تجارت ایران در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت طراحی و پیاده سازی شده است.
هدف اصلی این سامانه، فراهم کردن ابزاری کارآمد جهت ثبت، پردازش، تحلیل و مدیریت اطلاعات اتحادیه ها و تشکل های تولیدی- صادراتی در سطح ملی می باشد و به منظور تحقق این هدف اصلی، طراحی و پیاده سازی سامانه نرم افزاری مدیریت اتحادیه ها و  تشکل های صادراتی توسط سازمان توسعه تجارت ایران انجام شده است.


مركز خدمات تخصصي فناوري
مركز خدمات تخصصي فناوري با هدف ارائه خدمات تخصصي به شركت‌هاي دانش‌بنيان و صاحبان طرح‌هاي فناور در سال 1386 در پارك فناوري پرديس راه‌اندازي گرديد. اين مركز با درك نياز شركت‌هاي دانش‌بنيان به خدمات تخصصي مرتبط با توسعه فناوري ايجاد شده است كه اين خدمات از طريق كارگزاران عضو مركز (غالبا شركت‌هاي خصوصي) ارائه مي‌گردد. درواقع يكي از مزيت‌هاي حضور شركت‌هاي مبتني بر فناوري در پارك فناوري پرديس، دسترسي به خدمات عمومي و تخصصي به شيوه‌اي آسان، با كيفيت و قيمت مناسب است. براين اساس در طول اين سال‌ها، با شناسايي نياز به خدمتي خاص، كارگزاري در آن حوزه جذب مركز خدمات گرديده و به ارائه آن خدمات به متقاضيان پرداخته است..

کریدور خدمات صادرات محصولات دانش بنیان
کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان با هدف توسعه بازار صادراتی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان و شناسایی و ارزیابی شرکت‌های خدماتی فعال در این حوزه، خدماتی با کیفیت و اثربخش در جهت توسعه توان صادراتی شرکت‌ها ارایه می کند. ....

سازمان تجاري‌سازي فناوري و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهي
 سازمان تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش ‌آموختگان در 3 حوزه « توانمندسازي و تحقيقات اشتغال و كارآفريني»، «تجاري سازي و امور پاركها و مراكز رشد» و « توسعه سرمايه گذاري و امور شركتها و مؤسسات» و با 31 شعبه داراي موافقت اصولي در استانهاي كشور، بخش اشتغال جهاددانشگاهي را راهبري و مديريت مي‌نمايد.

مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران
ايجاد مراكز رشد با هدف كاهش موانع و كاستن عوامل بازدارنده فعاليت هاي آغازين مؤسسات فناور نوپا ميباشد. اين مراكز با پشتيباني هاي لازم و ارائه خدمات اوليه ، نقش مؤثري در پا گرفتن و بالندگي و بالاخره افزايش ضريب موفقيت اين واحدها خواهند داشت . مركز رشد واحدهاي فناور سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران براي ايفاي چنين نقشي در سال 1383 رسماً آغاز به فعاليت نمود ....

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران
پایه و اساس پیشرفت و دست‌یابی به فناوری‌های جدید، انجام پژوهش‌های کاربردی، منظم و دارای برنامه است که دسترسی محققین به تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و استاندارد را طلب می‌کند. در کشور ما با وجود سرمایه‌گذاری زیاد در خرید تجهیزات پیشرفته و ایجاد آزمایشگاه‌های مختلف، همواره به دلیل ناکارآمدی سیستم خدمات‌دهی این آزمایشگاه‌ها، محققین با مشکل دسترسی به سرویس آزمایشگاهی مناسب مواجه بوده‌اند و تقاضا برای خرید تجهیزات جدید همیشه وجود داشته است. یکی از راهکارهای اجرایی مدیریت این موضوع، ایجاد شبکه‌ای جامع از توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور در حوزه فناوری‌های پیشرفته و راهبردی است. به همین منظور، شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران با هدف هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور در حوزه‌های مختلف فناوری‌های پیشرفته و راهبردی، از ابتدای تیرماه سال 1393 فعالیت خود را آغاز نمود.
 

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی
ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی، وظیفه سیاست‌گذاری اجرایی، راهبری، هماهنگی و ایجاد ارتباطات بین دستگاهی لازم برای گسترش فناوری و صنایع دانش‌بنیان در حوزه هوایی و هوانوردی در چارچوب سند جامع توسعه هوافضای کشور را بر عهده دارد...


فرم ورود به سیستم
شناسه *
کلمه عبور *
کد تصویری

شما با موفقیت وارد سیستم شدید.
شناسه یا کلمه عبور نادرست است.
کد تصویری اشتباه است.